16 Rugpjūtis 19, Penktadienis 17:43

Penktas kreditorių susirinkimas

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

  Penktas kreditorių susirinkimas, nesilaikant procedūrinio eiliškumo buvo sušauktas 2016-06-21 d. Iki varžytinių pabaigos likus 3 dienom 2016-06-14 d. iš administratoriaus biuro gavome elektroniniu paštu pranešimą:

Laba diena,

Siunčiame kreditorių susirinkimo medžiagą.

Pagarbiai

UAB Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuro

Teisininkė Virginija Maziliauskaitė

 

  Laišką gavome su administratoriaus veiklos ataskaita ir balsavimo raštu biuletenį 2016-06-21 d. įvyksiančiam kreditorių susirinkimui. Peržiūrėti galima čia.

  Šis pranešimas man buvo netikėtas, nes dar buvo nepasibaigusios varžytynės. Laiško su pranešimu apie rengiamą neeilinį kreditorių susirinkimą aš negavau, nes nuo 2016-06-08 iki 2016-06-15 gulėjau Kauno klinikose. Su šiuo susirinkimo organizavimu atsitiko labai daug sutapimų, kuriuos aš čia išdėstysiu, o išvadas tegul skaitytojai padaro kiekvienas sau:  

  • 2016-06-07 aš buvau nuvykęs į Šakių ligoninę atlikti echoskopijos tyrimus.
  • 2016-06-08 aš atsidūriau Kauno klinikose.
  • 2016-06-09 mane skubiai operavo.        
  • 2016-06-10 (7-ios dienos iki varžytyniu pabaigos) administratorius Aurimas Valaitis išsiuntė paštu pranešimą kreditoriams apie susirinkimą 2016-06-21 d. Pagal bankroto įstatimą pasibaigus varžytynių aukcionui, administratorius privalo pasiūlyti turto įkaito turėtojui (UAB "Gulbelė") išpirkti įkeistą turtą už kainą ne mažesnę nei buvo skelbta per iš varžytynių aukcioną. Įkaito turetojas turi 20 dienų apsispresti ir pateikti savo atsakimą.

Grižus iš ligonines ir susipažinus su administratoriaus pateikta medžiaga 2016-06-17 išsiunčiau kreditoriams adresuota laiška su savo komentarais ir pasiulymais:

Sveiki,
Atsiprasau kad veluoju pateikti savo komentarus, gulejau Kauno klinikose ir atlaikiau operacija. Tad rasau iskarto kai isstudijavau administratoriaus pateikta medziaga.

1.Vsas kooperatyvui priklausantis turtas yra oficialiai isnuomotas. Problema yra su Janukiskiu parduotuve kuri taip pat isnuomota ir parduotuveje vykdoma veikla apie ka as priminiau administratoriui dar metu pradzioje. Is ataskaitos matom kad nuompinigiu uz mineta parduotuve nera ir lieka neaisku del kokios prezasties turtu nemokamai disponuojama jau beveik puse metu, nes nuoma buvo apmoketa iki 2015-12-31.

2.Nuomos pinigu yra uztektinai administratoriaus islaidoms padengti. kitas dalykas kad administratorius nesiima priemoniu atgauti nuomos mokesti, nors tose parduotuvese kur yra vykdoma veikla mano zyniomis jau iki dabar grynos pajamos turetu padengti siu ojektu isigjma pagal dabar galiojancias kainas. Gal reiketu pajeskoti kitu nuomininku?

3.Admistratorius savo pranesime raso kad Vadovaujantis LR Vyriausybes 2014-07-09 nutarimu Nr. 647 Kudirkos Naumiescio vartotoju kooperatyvas yra didele imone. Turiu papriestarauti nes tam paciam nutarime yra skelbiama kad: "14.3. visais atvejais, kai yra priimtas teismo sprendimas dėl įmonės pabaigos, įmonės atrankinis dydis yra maža įmonė." Kaip zynote :" Kauno apygardos teismas 2016-01-07 nutartimi pripazino Kudirkos Naumiescio vartotoju kooperatyva bankrutavusiu. VI Registru centras 2016-02-01 iregistravo bankrutavusio juridinio asmens statusa." 
2014-07-09 nutarime Nr. 647 yra rasoma kad: "20. Administratorių veiklą apibūdinančių kriterijų reikšmėms nustatyti naudojamos įmonių atrankinių dydžių reikšmės, įmonių sisteminių dydžių reikšmės ir jų ekvivalento – sąlyginės įmonės – dydis. Abiem įmonės dydžio nustatymo atvejais (tiek atrankinio, tiek sisteminio) maža įmonė prilyginama sąlyginei įmonei, vidutinė įmonė prilyginama 2 sąlyginėms įmonėms, didelė įmonė prilyginama 4 sąlyginėms įmonėms, t. y. mažų, vidutinių ir didelių įmonių santykis išreiškiamas santykiu 1:2:4. "

Tad santykis tarp mazos ir dideles imones yra 1:4, todel priimtinas atlygis daugausia geletu sekti 12.5 MMA ir tai dar klausymas nes visas einamas islaidas administratorius siulo itraukti atskyra eilute pagal fakta, kas gali buti susije su piktnaudziavimu nes sutarciu turinio tarp paslaugu tiekeju realiai kontroliuoti negalesime. Reiketu patvyrtinti bendra metine islaidu suma kartu su administratoriaus atlygiu. Manau tai galetu buti 6000 Eur.nes pagrindinis adminstatoriaus uzdavynis lieka varzytiniu skelbimas. Atskyra eilute galyma butu itraukti tik mokescius valstybej. 
Bendra suma suskaiciavau paemus uz pagrinda 12000 Euru metams ir isminusavau bankroto pradzioje budingas islaidas kuriu negalima tiketis ateityje, NT mokesti is viso 6103.87 Eur.(323.40+ 52.01+ 138.61+ 399.97+ 251.24+ 239.59+ 371.47+ 315.45+ 1931.39+ 248.75+ 479.94+ 13.05 =4761.87 Eur. ir NT mokestis 1342,00 Eur) pagal sumas administratoriaus ataskaitoje galit pasitikrinti islaidu pavadinimus.


4. Ir pats svarbiausias klausimas. Labai itartinai atrodo kad administratorius pats savo iniciatyva, begdamas pries traukini, imasi nustatineti turto kainas neatsiklausius kreditoriu nuomones siuo klausimu, dar nepasibaigus varzytynems ( baigiasi 2016-06-17. Susidaro ispudis kad administratorius nesiruosia ginti visu kreditoriu interesu o asttovauja kazkurems neivardytiems asmenims arba turi kazkokiu asmeniniu interesu. Visa praeitu metu istorija rodo kad ne vienas paruostas administartoriaus variantas svarbiausiais klausimais nesulauke kreditoriu pritarimo, visada kreditoriai patvyrtindavo alternatyvius variantus.
Todel siulau itraukti i susirinkymo darbuotvarke klausyma del kreditoriu nepasytikejimo administratoriumi ir kreiptis i teisma del jo atstatydinimo.

5. Turto verte siulau mazinti kaip ir anksciau 3% ir nustatyti nauja sumazynta bendra suma 400308.3 Eur. pagal mano pateikta lentele.Pardavyneti pagal anksciau patvytinta tvarka, t.y. per varzytynes.

Pabaigai prasau visu kreditoriu isreiksti savo nuomone ir pataisykit mane jeigu as esu neteisus.

--
Su pagarba,
Vadimas Žamoitinas, Mob.tel. 8-659-10187, Svetainė www.knvk.lt

 Su laišku buvo nusiųsta "KNVK nekilnojamojo turto kainu lentele" ir pakoreguotas biuletenis su alternatyviais nutarimu projektaisPeržiūrėti galima čia.

 2016-06-17 d. iš administratoriaus gavome atsakima:

Sveiki Gerb. Kreditoriai,

Nežinau, kas čia bėga prieš traukinį ir ką traukinys jau kliudė, bet varžytynėse, kaip ir buvo tikėtasi, turtas parduotas nebuvo. 

Šiai dienai patiriamos ir planuojamos patirti faktinės administravimo išlaidos yra ir bus susijusios tik su kreditorių susirinkimų įpareigojimų vykdymu (varžytynės, skelbimai spaudoje, pašto ir banko išlaidos). Įmonė turi sudariusi sutartis, pagal kurias patiria išlaidas, su UAB "Archyvavimo sprendimai" dėl dokumentų saugojimo ir administravimo, ir sutartį dėl NT draudimo. Jokių kitų sutarčių įmonė nėra sudariusi ir neplanuoja sudaryti. 

Atlyginimas administratoriui turti būti nustatytas ir išskirtas iš visų administravimo išlaidų. 

Administratoriaus nuomone, kreditorių susirinkime tvirtinamos NT kainos yra per didelės. Gal reikėtų pasitikrinti ir atlikti turto vertinimą?

Iki sekančio kreditorių susirinkimo skola už NT nuomą iš UAB "Molupis" bus atgauta. Šiai dienai sprendžiamas klausimas dėl nuomos sutarties nutraukimo, jeigu artimiausiu metu skola nebus padengta.

Administratorius neatstovauja ir nesiruošia atstovauti jokioms interesų grupėms, vykdo Įmonių bankroto įstatymu jam priskirtas funkcijas ir negali dėl neaiškių priežasčių paklusti vienintelio kreditoriaus norams vilkinti bankroto procesą. 


Pagarbiai,
Direktorius Aurimas Valaitis________
UAB Įmonių bankroto administravimo 
Ir teisinių paslaugų biuras

  Darbotvarkeje buvo keturi klausimai: 

  1. Dėl administratoriaus veiklos ataskaitos ir jos patvirtinimo.
  2. Dėl administravimo išlaidų sąmatos patvirtinimo.
  3. Dėl atlyginimo administratoriui nustatymo.
  4. Dėl varžytinėse neparduoto turto pardavimo kainų sumažinimo ir pardavimo tvarkos nustatymo.

Dėl pirmo klausimo priešrtaravimų neturejau.

Dėl likusių treju klausimu aš pateikiau alternatyvius nutarimu projektus.

Administratoriaus pasiulytas nutarimas (2-as klausimas):

Patvirtinti administravimo išlaidas laikotarpiui nuo 2016-06-21 iki 2017-06-21, kurių detalizacija pateikta 2016-06-09 administratoriaus veiklos ataskaitoje.

Mano pasiulytas nutarimas (2-as klausimas):

Mokescial i valstybes, savlvaldybių, fondq biudzetus, mokami pagal fakta.

Administratoriaus pasiulytas nutarimas (3-as klausimas):

-Vadovaujantis LR Vyriausybės 2016-04-27 nutarimu Nr. 415 patvirtintu minimalių bankroto administravimo išlaidų rekomendacinių dydžių sąrašu bei atlyginimo administratoriui už bankroto administravimą nustatymo taisyklėmis už Kudirkos Naumiesčio vartotojų kooperatyvo bankroto proceso administravimą laikotarpiu nuo 2016-06-21 iki 2017-06-21 nustatyti administratoriui 50 MMA atlyginimą.

-Skirti priemoką už įplaukas apskaičiuojamą nuo visų per bankroto procesą gautų įplaukų sumos vadovaujantis LR Vyriausybės 2016-04-27 nutarimu Nr. 415 patvirtintomis atlyginimo administratoriui už bankroto administravimą nustatymo taisyklėmis.

Mano pasiulytas nutarimas (3-as klausimas):

Nustatyti 6000,00 Eur administravimo išlaidų sąmatą (tame tarpe ir administratoriaus atlyginimas) laikotarpiui nuo 2016-06-21 iki 2017-06-21.

Administratoriaus pasiulytas nutarimas (4-as klausimas):

Patvirtinti sumažintas varžytinėse neparduoto Kudirkos Naumiesčio vartotojų kooperatyvo nekilnojamojo turto kainas, kurių detalizacija pateikta 2016-06-09 administratoriaus veiklos ataskaitoje, bendrai 306653 Eur sumai. Nekilnojamąjį turtą pardavinėti atskirais turtiniais kompleksais (iš viso 11 turtinių kompleksų). Nekilnojamąjį turtą parduoti iš varžytynių 2014-12-23 LRV nutarimo Nr. 1475 nustatyta tvarka. Nustatyti varžytynėse 3 % turto kainos didinimo intervalą. Įpareigoti administratorių informaciją apie vykdomas varžytines papildomai skelbti Šakių rajono laikraščiuose „Draugas“ ir „Valsčius“. Skelbime privaloma nurodyti objektu adresą, paskirtį ir bendra plotą.

Mano pasiulytas nutarimas (4-as klausimas):

Patvirtinti sumažintas Kudirkos Naumiesčio vartotojų kooperatyvo nekilnojamojo turto kainas, kurių detalizacija pateikta 2016-06-16 kreditoriaus Vadimo Žamoitino parengtoje lentelėje, bendrai 400308.30 Eur sumai (sumažintų KNVK nekilnojamojo turto kainų lentelė pridedama). Nekilnojamąjį turtą pardavinėti atskirais turtiniais kompleksais (iš viso 11 turtinių kompleksų).Nekilnojamąjį turtą parduoti iš varžytynių 2014-12-23 LRV nutarimo Nr. 1475 nustatyta tvarka. Nustatyti varžytynėse 3 % turto kainos didinimo intervalą. Įpareigoti administratorių informaciją apie vykdomas varžytines papildomai skelbti Šakių rajono laikraščiuose „Draugas“ ir „Valsčius“. Skelbime privaloma nurodyti objektu adresą, paskirtį ir bendra plotą.

Man Susidare ispudis kad administratorius nesiruosia ginti visu kreditoriu interesu, todel pasiuliau itraukti i susirinkimo darbotvarke papildoma klausima - Dėl administratoriaus atstatydinimo

Mano pasiulytas nutarimas (5-as klausimas):

Kreiptis į teismą dėl administratoriaus atstatydinimo, nes administratorius skuba nesibaigus varžytynėms savo iniciatyva nustatinėti parduodamo turto kainas ir savo veiksmais įrodo, kad nenori ar nesugeba atstovauti kreditorių daugumos interesams

Po šio susirinkimo 2016-06-27 kreditoriams buvo išsiųstas susipažinimui susirinkimo protokolasPeržiūrėti galima čia. Perskaičius ši protokola pamačiau, kad skaičiojant balsus padaryta nemažai klaidu. Parašiau laiška kreditoriams ir administratoriui:

Sveiki, p.Aurimai
Balsavimas suskaičiuotas neteisingai, nes kreditorių susirinkimo
įvykusio 2016-06-21 dalyvių sąrašas yra nepilnas. Mano žiniomis trūksta mano atstovaujamu asmenų balsu:
1. Laima Jakaitienė
2. Ilona Juškenienė
3. Arūnas Kalvaitis
4. Jolita Liepinaitytė
5. Vitalija Ližaitienė
6. Irena Petraitienė
7. Elena Riaubaitė
8. Ilona Romikaitienė
9. Roma Suslovienė
10. Vilma Urbonavičienė
11. Laima Jurgilienė
12. Elena Klimaitienė
13. Asta Latvinskienė
14. Gitana Sruoginytė
15. Juozas Starkus
16. Erika Tiškevičienė
17. Birutė Jablonskienė
18. Ričardas Grigas 
19. Birutė Leščiukaitienė 
20. Laima Jurgilienė
21. Valė Jokimaitienė;

Savarankiškai balsavusių:
1. UAB kepykla "Savas"
2. UAB "Sakalas"

Gal būt yra ir daugiau balsavusiu paštu kreditorių kuriu balsai nėra užregistruoti vykusiame susirinkime, prašau peržiūrėti sąrašą ir atsiliepti.

Vėl susiduriam su pasitikėjimo aspektu.
Manau, ad susirinkimo nutarimus reikia atšaukti. Administratorius, pasitvirtinus įtarimams, turėtu garbingai atsistatydinti, kad nereikėtų ieškoti teisybes per teismą.

--
Su pagarba,
Vadimas Žamoitinas, Mob.tel. 8-659-10187, Svetainė www.knvk.lt

2016-06-29 kreditoriams buvo išsiųstas susipažinimui dalyvių sąrašas po atitaisymo ir susirinkimo protokolo atitaisymasPeržiūrėti galima čia.

Laba diena,

Siunčiame kreditorių susirinkimo protokolo atitaisymą po pateiktų pastabų. Laukiame pastabų iki 2016-06-30 10 val.

Pagarbiai

UAB Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuro

Teisininkė Virginija Maziliauskaitė

 2016-07-01 kreditoriams buvo išsiųstas susipažinimui galutinis susirinkimo protokolo variantas po atitaisymoPeržiūrėti galima čia.

 Kreditoriai  patvirtino administratoriaus pasiulytus nutarimų projektus dėl pirmo, antro ir ketvirto klausimu.

Nutarimai dėl trečio ir penkto klausimu liko nepriimti dėl nepakankamo balsų skaičiaus. Turiu pažymeti, kad adminstratorius savotiškai interpretoja istatymo rekomendacijas. Pavizdžiui:

 Administratorius vadovaudamasis į LR Vyriausybės 2016-04-27 nutarimu Nr. 415 patvirtintu minimalių bankroto administravimo išlaidų rekomendacinių dydžių sąrašu bei atlyginimo administratoriui už bankroto administravimą nustatymo taisyklėmis siūlo:

-Už Kudirkos Naumiesčio vartotojų kooperatyvo bankroto proceso administravimą laikotarpiu nuo 2016-06-21 iki 2017-06-21 nustatyti administratoriui 50 MMA atlyginimą.

- Skirti priemoką už įplaukas apskaičiuojamą nuo visų per bankroto procesą gautų įplaukų sumos vadovaujantis LR Vyriausybės 2016-04-27 nutarimu Nr. 415 patvirtintomis atlyginimo administratoriui už bankroto administravimą nustatymo taisyklėmis.

Čia pateikių nuoroda į LR Vyriausybės 2016-04-27 nutarimą Nr. 415. Nutarime siulomas  40 MMA administratoriaus atlyginimas už visa bankroto procedura, t.y. iki įmones išregistravimo iš juridinių asmenų registro. Administratorius apetitu nesiskundžia ir prašo 50 MMA už kalendorinius metus ir papildomai  iki 30% priemokos nuo visų gautų iplaukų sumos.

Skaityti 637 kartai Atnaujinta 16 Rugpjūtis 23, Antradienis 00:29