15 Kovas 01, Sekmadienis 17:20

KNVK bankroto pradžia

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

 KNVK bankrotas pribrendo per keletą metų. Šių straipsnių tikslas ne pasiteisinti dėl įvykusio fakto. Tiesiog aš noriu pateikti savo subjektyvią nuomonę apie tai kas jau įvyko ir kas vyksta šiuo metu. Bankroto procedūra nėra trumpalaikis įvykis. Nenoriu sudaryti įspūdį, kad ieškau kaltų, pasakysiu iš karto, kad aš būdamas kooperatyvo vadovu nesugebėjau tinkamai prisitaikyti prie esamų sąlygų.

 

 Bandžiau išspręsti apyvartinių lėšų trūkumo problemą visokiais būdais. Pirmiausia derėjomės su Ūkio banku ir prieš pat banko bankrotą lyg tai buvome sutarę dėl paskolos. Galutinis atsakymas užsitęsė iki pranešimo per masines informavimo priemones apie ŪB bankrotą.

 Kai ŪB perėmė Šiaulių bankas procedūrą pakartojau ir vėl suderėjome, beliko įvertinti užstatomą turtą. Sumokėjome korporacijai MATININKAI 4000 Lt. Turtą, kaip paaiškėjo vėliau, įvertino 2 kartus mažiau nei buvo vertas. Aš bandžiau prieštarauti, nes prieš tai pardavėm dvi kaimo parduotuves ir gavome 226000 Lt.+ PVM, bet Asta kuri atliko įvertinimą pasakė, kad tai nieko nereiškia ir mūsų turtas tik tiek kainuoja. Vėliau pardavėm tris objektus iš šešių vertintų ir gavome beveik visą įvertintą sumą. Griškabūdžio parduotuvė buvo MATININKŲ įvertinta 80000 Lt. pardavėme už 187996 Lt+PVM. Baltrušių parduotuvė įvertinta 25000 Lt. parduota už 42385 Lt.+PVM. Barzdų parduotuvę MATNINKAI įvertino 76000 Lt.(22011,12 Eur), per varžytynes buvo parduota už 43650 Eur.

Paskolą iš Šiaulių banko pretendavom gauti su INVEGOS garantija, kai nuosavo turto užstatui reikia tik 20%, nuo paskolos dydžio. Kai pateikiau MATININKŲ turto vertinimo ataskaitą, banko vadybininkė pasakė, kad turto per mažai ir paskolos nesuteiks, o apie INVEGOS garantiją pasiūlė pamiršti.

 Supratau, kad Lietuvos bankai paskolos nesuteiks, nes kreipiausi per ilgesnį laiko tarpą beveik į visus Lietuvoje veikiančius bankus.

 Tada kreipiausi į tiesioginį konkurentą su pasiūlymu perimti kooperatyvą arba suteikti paskolą. Mums tuo metu reikėjo 700000 Lt. Jau praėjo 5 metai kai bankai pradėjo spaudimą pagrąžinti visas suteiktas paskolas. Iš mūsų 700000 Lt. paskolos ir lizingo buvo likę neišmokėta 206000 Lt. Ir mes eilę metų dirbom absoliučiai neturėdami apyvartinių lėšų. Susidarė praterminuotos skolos tiekėjams ir veiklos rezultatai buvo minusiniai arba su simboliniu pelnu. Laikėmės tik dėl to, kad susiformavo puikių ir patikimų žmonių komanda ir mes eilę metų visi dirbom už puse etato. Gulbelė dalyvauti mūsų veikloje atsisakė, bet sutiko duoti paskolą. Vietoje reikalingų 700000 Lt. sutarėme dėl 548000 Lt. su specialiomis sąlygomis, dviem etapais. Pirmas etapas 473000 Lt., antras etapas 75000 Lt. Sutartį pasirašėme 2013 m. gruodžio mėn. Sąlygos buvo labai geros, bet gautas pinigų kiekis neišsprendė apyvartiniu lėšų stokos klausimo. Gautos lėšos buvo panaudotos grąžinti paskolą Šiaulių bankui ir sumažinti įsiskolinimą tiekėjams. Apyvartinės lėšos kaip ir buvo liko minusinės. 2014 metais dirbom išnaudodami tik dalį savo pajėgumų, nes pagrindinių prekių užtekdavo tik 3-4 dienom per savaitę. Parduotuvių asortimentas siekdavo 500-600 prekių pavadinimus. Vis dėl to mes turėjom nemažai ištikimų klientų, už tai esu dėkingas mūsų prekystalio darbuotojams, kurių individualaus darbo dėka buvo išlaikomas kontaktas su klientais. Antrą paskolos etapą realizuoti nesugebėjome.

 2015 metų pradžioje supratau, kad nebeliko laiko eksperimentams - reikėjo išspręsti apyvartinių lėšų klausimą, todėl pasiūliau kooperatyvo nariams padidinti minimalų pajų iki 10000 eurų ir pakviesti naujų pajininkų su tikslu perduoti valdymą ir išspręsti finansavimą. Pirmiausia apie tai pranešiau didžiausiam kreditoriui UAB "Gulbelė" su mintimi, kad gal būt ji bus tas partneris, bet atsakymo negavome. Tada apie tai pranešiau kitiems potencialiems investuotojams ir suradau suinteresuotus žmones. Pradėjome derinti sąlygas ir pranešėm kreditoriui numatomus pasikeitimus KNVK valdyme. UAB "Gulbelė" vadovybė į ši variantą sureagavo neigiamai ir pagrasino, kad perims už paskolą užstatytą turtą. Potencialūs investuotojai atsisakė savo pasiūlymų, nes nenorėjo piktumų. KNVK nekilnojamojo turto balansinė vertė buvo artima visiems įsiskolinimams. Per paskutinius dvejus metus pardavėme keletą objektų ir pavyko gauti gerokai didesnę kainą nei buvusi balansinė vertė. Kooperatyvo narių atstovų susirinkime aptarėme susiklosčiusią situaciją ir nutarėme skelbti bankrotą, kad galėtume atsiskaityti ne tik su UAB "Gulbelė", bet ir su visais likusiais savo partneriais. Šios procedūros neviešinome, nes bijojome, kad kreditorius gali imtis drastiškų priemonių ir nebeliks turto. Dėl šio sprendimo neklydome, nes laimėjome tik dvi dienas. Bankrotas Kauno apygardos teismo buvo paskelbtas 2015-06-09 dieną, o 2016-06-11 dieną gavau iš notarės priimtą sprendimą perduoti turtą įkaito turėtojui UAB "Gulbelė".

Skaityti 628 kartai Atnaujinta 16 Liepa 06, Trečiadienis 17:33
Daugiau šioje kategorijoje: KNVK perdavimas bankroto administratoriui »